اعزام دانشجویان به مناطق محروم استان

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه امسال نیز با عزمی راسخ و انگیزه ای مضاعف همچون سال های گذشته در قالب اردوهای جهادی برای خدمت رسانی به مناطق محروم استان آذربایجان غربی راهی این مناطق شدند .


دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه امسال نیز با عزمی راسخ و انگیزه ای مضاعف همچون سال های گذشته در قالب اردوهای جهادی برای خدمت رسانی به مناطق محروم استان آذربایجان غربی راهی این مناطق شدند .

به گزارش مفدا ارومیه، گروه جهادی مجاهدان خاکی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه امسال نیز مانند سال های گذشته با استقبال پر شور دانشجویان به مناطق محروم استان اعزام شدند .

در مراسم افتتاحیه و آغاز اردوی جهادی امسال که روز یکشنبه مورخه ۱۵ مرداد ماه ۹۶ در حسینیه ستاد دانشگاه علوم پزشکی ارومیه برگزار شد، عرفان سعادت مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه ضمن قدردانی از شرکت کنندگان این طرح معنوی و پرخاطره مهمترین نتیجه این اردوها را خودسازی فردی دانسته و از دانشجویان شرکت کننده خواست تا این مدت کوتاه را که در طرح حضور دارند خود راوقف خدمت به محرومان و درک شرایط زندگی این عزیزان نمایند.

در ادامه کلیپی از فعالیت های سال گذشته گروه جهادی مجاهدان خاکی در مناطق محروم شهرستان چالدران پخش شد .

در بخش بعدی مراسم دکتر رضا فیروزی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه به ایراد سخنرانی پرداخته و گفتند : کلمه مجاهدان خاکی نشان از خاکی بودن شرکت کنندگان این اردو دارد و خاکی بودن از القاب حضرت امیر (ع) بود که توسط پیامبر اعظم(ص) به ایشان اعطا شد، و باید در خدمت رسانی به محروم مانند ایشان باشیم ؛ در ادامه دکتر فیروزی محرومیت روستاها را اکثرا ناشی از عدم رسیدگی و توسعه روستاها در زمان طاغوت و بخشی از محرومیت ها را نیز ناشی از مدیریت ناکافی مسئولین ذکر کرد و از دانشجویان شرکت کننده خواست تا با کمبودها و شرایط این مناطق آشنا شده و در آینده در پست های مدیریتی کشور به آبادانی کشور و به خصوص این مناطق اهتمام زیادی را نشان دهند .

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در ادامه شرکت کنندگان را  به انجام اعمال مستحبی در اوقات بیکاریِ دعوت و از دانشجویان خواستند تا حد امکان فریضه های مستحبی سفارش شده در دین اسلام و به خصوص ذکر صلوات را فراموش نکرده و بر ادای نماز اول وقت و جماعت در طول اردو توجه بسزایی داشته باشند .

شایان ذکر است اردوی جهادی امسال در قالب ۶۰ نفر از دانشجویان علوم پزشکی از رشته های بهداشت، پیراپزشکی و پزشکی به مدت ۱۰ روز در روستاهای محروم شهرستان قره ضیاالدین به خدمت رسانی در عرصه های آموزش بهداشت ، غربالگری، مشاوره ، کلاس های کمک تحصیلی ، کلاس های احکام و ... خواهند پرداخت.


تاریخ خبر: ۱۳۹۶/۰۵/۱۸ ۰۸:۰۵ | دفعات بازدید: ۲۶۶ بازدید
دیدگاه های کاربرانثبت نظرتمامی حقــوق مادی و معــنوی این سایت متــعلق به معـــاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه می باشد - طراحی:پارسه وب