مجازی نشینان ، گرد هم آمدند

به گزارش خبرنگار مفدا ارومیه؛ نشست ادمین های کانال و گروه های تلگرام باحضور مسوولین حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد.


شب سه شنبه ۳۰ آبان ماه ستاد دانشگاه، از درب ورودی سالن EDC که وارد میشدی، شوروهیجان را میشد در چهره ها مشاهده کرد ، دانشجویانی که بدون هیچ چشم داشتی و فقط و فقط از سر علاقه مشغول به انجام فعالیت در فضای مجازی بودند ، این فرصت را داشتند تا علاوه بر گرد هم جمع شدن ، با مسئولین دانشگاه نیز دیدار داشته باشند . 


جلسه به طور رسمی از ساعت هشت آغاز شد ، پس از تلاوت کلام الله مجید و پخش سرود ملی ، خانم محمدی کارشناس امور فرهنگی با خیر مقدم گویی خدمت مسئولین و دانشجویان ، شرح کلی و اهداف جلسه را بیان داشته و اعلام کردند در انتخاباتی که پیش از جلسه برگزار شد، خانم چیمن دانشیار به عنوان نماینده دبیر های کانون ها برگزیده شدند .
پس از ایشان آقای مهندس کاظمی کارشناس انفورماتیک حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی، ضمن توضیحاتی در مورد مفاهیم رایج در مورد فضای مجازی ، اطلاعاتی در باره لزوم حفظ هوشیاری در این فضا را بیان کردند .


بخش بعدی جلسه مربوط به سخنرانی دکتر شهرام خادم وطن مدیرفرهنگی و فوق برنامه بود، ایشان با تأکید بر رسمی سازی فضا های مجازی و لزوم ایجاد یک هماهنگی مستمر بین دانشجویان و دانشگاه ، به دقت در این نکته که هرکاری که در کانون ها و فضاهای مجازی دانشجویی انجام می شودبایستی اصولی و چهار چوب بندی داشته باشد، تأکید کردند .
دکترخادم وطن همچنین به معرفی کانال ختم قرآن با عملکرد ۱۸ ختم قرآن پرداختند و بر توسعه فرهنگ قرآنی تأکید داشتند .
اما بخش اصلی جلسه مربوط به سخنرانی دکتر رضا فیروزی معاون محترم فرهنگی و دانشجویی بود.


دکتر فیروزی سخنان خود را با لزوم احساس مسئولیت نسبت به اینکه نام دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در میان است ، آغاز کردند. سپس با طرح "هویت حقوقی" ادمین های تلگرام ، لزوم هشیاری و دقت در مطالبی که در کانال های تحت نظر دانشگاه هستند را بیان نموده و تصریح کردند که مسئولیت تمامی مطالب گنجانده شده در کانال، با ادمین یا مدیرمربوطه می باشد.
ایشان با بیان لزوم قانون پذیری ، لازمه حضور در همه امور را پایبندی به قوانین حاکم بر آن کار دانستند ؛ البته حق انتقاد را طبیعی دانسته و خاطر نشان کردند: صرف انتقاد به یک کار ، توجیه مناسبی برای شانه خالی کردن از آن نیست .
در ادامه بحث به محتوای کانال ها پرداختند و وجود تنوع در دیدگاه ها و سلیقه ها را امری طبیعی دانسته و افزودن: این تنوع در دیدگاه ها نیز باید در چارچوب قانون بوده و تابع قوانین حاکم بر جامعه باشد .
ایشان سیانت از منبع خبر را امری واجب بیان نموده و اصل تفکر ، پیش از بازنشر مطالب را یک واجب دینی و عرفی بیان نمودند .


در ادامه کلیه کسانی که فعالیت در کانال‌های تلگرامی منسوب به دانشگاه علوم پزشکی ارومیه را دارند را ، ملزم به ایجاد هماهنگی های لازم با معاونت فرهنگی و دانشجویی نمودند .
دکتر فیروزی همچنین از تشکیل شورای سه نفره رسیدگی به تخلفات خبر داده و افزودند: با پایبندی به نکات بیان شده ، از پیامد های ناگوار احتمالی آن ،باید پرهیز کرد .
 ایشان در پایان سخنرانی ، هدف از فضا های مجازی مرتبط با دانشگاه را فعالیت های فرهنگی واطلاع رسانی و انعکاس اخبار داخل دانشگاه دانسته و بر ضرورت سالم بودن این فضا تأکید داشتند .
در ادامه جلسه ، پرسش ها ونقطه نظرات دانشجویان مطرح شد؛ از جمله مهمترین موارد بیان شده می‌توان به ادامه توزیع غذا در بیمارستان های تابع دانشگاه علی رغم کاستی های مالی، لزوم هماهنگی بیشتر بین کانون ها و همچنین قول مصاحبه کانون مفدا با دکتر فیروزی ، اشاره کرد .
در پایان عکس یادگاری حضار ثبت شد .
علیرضا جوزایی _ خبرنگار مفدا


تاریخ خبر: ۱۳۹۶/۰۹/۰۷ ۰۹:۰۹ | دفعات بازدید: ۳۰۹ بازدید
دیدگاه های کاربرانثبت نظرتمامی حقــوق مادی و معــنوی این سایت متــعلق به معـــاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه می باشد - طراحی:پارسه وب