راهیابی گروه موسیقی "هفت زخمه" به مرحله نهایی هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت

گروه موسیقی "هفت زخمه" به سرپرستی بابک بخشایی موفق شد به مرحله کشوری هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت راه یابد.

گروه موسیقی "هفت زخمه" با بهره گیری از موسیقی کلاسیک ایرانی برای نخستین بار در تاریخ دانشگاه علوم پزشکی ارومیه وارد رقابت در بخش نهایی هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت شد. بابک بخشایی سرپرست این گروه ضمن تشکر از معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه  برگزیده شدن این دانشگاه از بین 40 گروه شرکت کننده در بخش سنتی را موفقیتی شایان توصیف کرده و از زحمات تمامی اعضای گروه کمال تشکر به عمل آورد. گروه موسیقی "هفت زخمه" فعالیت هنری خود از سال 1393 به طور حرفه ای آغاز کرده که از سابقه فعالیت هنری آن می توان به اجرای موسیقی در مراسم فرهنگی داخل دانشگاهی و بین دانشگاهی اشاره کرد.

مرحله کشوری جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت از تاریخ 96/1/25 لغایت 96/2/2 فروردین به طول خواهد انجامید. در میان هیات داوری نام مجید انتظامی و فریدون شهبازیان به چشم میخورد که شور و ذوق رقابت در این دوره را دوچندان می کند.

    اعضای این گروه آقایان "بابک بخشایی(نوازنده ویولن)، سعید خضری(خواننده)، اتابک بخشایی(نوازنده سنتور)، معین طباطبایی(نوازنده تنبک) و یاسر دادک(نوازنده دف و دایره)می باشند که از سابقه فعالیت هنری آن ها می توان به اجرای موسیقی در مراسم فرهنگی داخل دانشگاهی و بین دانشگاهی اشاره کرد. از قطعاتی که توسط این گروه تنظیم و اجرا شده است پیش درآمد شور(اثر مرحوم استاد فرهنگ شریف)، چهار مضراب خزان(اثر مرحوم استاد پرویز مشکاتیان)، تصنیف آمان(اثر مرحوم عارف قزوینی)، تصنیف دیدم رویش و تصنیف هرگز نمیشد باورم(اثر مرحوم جواد لشگری) اشاره کرد.


تاریخ خبر: ۱۳۹۶/۰۱/۰۵ ۰۸:۰۱ | دفعات بازدید: ۷۱۸ بازدید

تگ ها: -دیدگاه های کاربرانثبت نظرتمامی حقــوق مادی و معــنوی این سایت متــعلق به معـــاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه می باشد - طراحی:پارسه وب